Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl
Halinów
Herb Halinów

Czwartek 28.12.2017

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Odpowiedzi z dnia 08 marca 2007 r.

Halinów, dnia 08.03.2007r.

RKI.3410-4/3/07

Wszyscy uczestnicy postępowania
                        

Dotyczy : przetargu nieograniczonego na zadanie : „ Budowa hali sportowej w Halinowie”. 

W dniu 5 marca 2007r wpłynęły do Zamawiającego pytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ), na które udzielamy następujących odpowiedzi :

Pytanie 1
Projektowane centrale wentylacyjne ZN JUWENT-w części opisowej mają być zasilane z obwodów  oświetleniowych przewodem YdYp 3 x l,5mm2 , - wg oferenta takie rozwiązanie jest nieodpowiednie. Centrale powinny współpracować z wentylatorami dachowymi.
Centrale są zasilane za pomocą  falowników, te urządzenia wymagają stosowania przewodów ekranowanych i o większym przekroju (min. 2,5 mm 2).
Należy też przy centralach zastosować jakaś tablicę z zabezpieczeniami.
Pytanie - czy do podstawy wyceny należy przyjąć w/w rozwiązanie ?.
Odpowiedź 1
Projektowane centrale JUWENT zgodnie z projektem wentylacji mechanicznej  typu ZW (w PW mylnie użyto nazwy ZN) są urządzeniami nawiewno-wywiewnymi z odzyskiem ciepła przeznaczonymi do wentylacji zespołów pomieszczeń zaplecza sali.
Algorytm ich sterowania uzależniony jest od wykorzystania poszczególnych zespołów pomieszczeń ( powiązany z załączaniem i wyłączaniem oświetlenia tych pomieszczeń), ale nie jest powiązany z funkcjonowaniem wentylacji pomieszczenia sali gimnastycznej.
Przewidziano funkcjonowanie centrali tylko w okresie wykorzystywania pomieszczeń. 
Projektant wentylacji nie widzi potrzeby zastosowania płynnej regulacji wydajności  wentylatorów central.
Są to aparaty wielkości 1 i 2 przewód YDYp 3 x l,5mm2   jest wystarczający do zasilania.
Dokładne dane fabryczne central dostępne są pod adresem
www.juwent.com.pl  - podstawy wyceny przyjąć wg w/w rozwiązania.

Pytanie 2
Zasilanie energetyczne projektowanej sali objęte jest oddzielnym opracowaniem, -jak i gdzie należy zakończyć główny WLZ.
Czy do podstawy wyceny przyjmować montaż złącza z układem pomiarowym ?.
Odpowiedź 2
Zasilanie sali należy wykonać zgodnie z rys. nr 2 linią zasilającą wykonaną przewodem 4xLY35  mm 2
z istniejącej rozdzielni głównej w budynku szkoły.

Pytanie 3
Instalacja odgromowa - projekt techniczny mówi aby uziom otokowy układać w wykopie 0,6 m głębokości, u przedmiarze brak podstawy wyceny wykonania wykopu pod bednarkę oraz zasypania go.
Czy w kosztorysie ofertowym przyjmować wykonanie i zasypanie wykopu pod otok uziomu, jeśli tak to jaką ilość i czy należy stworzyć dodatkową pozycję kosztorysową?.
Odpowiedź 3
Poz. 65 przedmiaru  należy wycenić cały zakres robót na podstawie projektu obejmującego wyznaczenie trasy wykopu, ręczny wykop, ułożenie bednarki i zasypanie wykopu z ubijaniem ziemi warstwami.

Pytanie 4
W projekcie technicznym jest mowa o wyłączniku p.poż. - brak takiego wyłącznika w przedmiarze, czy ujmować go w wycenie ofertowej ? , jeśli tak to proszę podać podstawę wyceny i co ten wyłącznik będzie wyzwalał ?.
Odpowiedź 4
Wyłącznik p.poż. został ujęty w projekcie zasilania, znajduję się on przy wejściu do łącznika ( pom.1.25) z  istniejącym budynkiem szkoły.  Jest to rozłącznik RSI-125 A („SPAMEL” ) w przeszklonej obudowie OS 26x40  „ EMITER”,  zamontowany w linii zasilającej wg pkt. 2 zapytania.
Podstawa wyceny – analiza własna.

Pytanie 5
W przedmiarze przewodu YdYp 4x1,5 mm 2 przyjęte jest tylko 100 mb , w P.T. duża cześć opraw jest z modułem awaryjnym i pracują w trybie awaryjno -użytkowym, takie rozwiązanie wymaga zasilania cztero przewodowego.
Czy nie należy zwiększyć ilości w/w przewodu Jeśli tak to o jaką ilość ?.
Odpowiedź 5
Po analizie uważamy, że należy zwiększyć ilość przewodu YDYp4x1,5 mm 2  o 140 m w miejsce przewodu YDYp3x1,5 mm 2 i w związku z tym  w załączniku nr  8 (przedmiar robót) w poz  31  zmienia się  zapis na 240 m .

Pytanie 6
W załącznikach nr 5 do 10 SIWZ - PRZEDMIARY ROBÓT
Zamawiający podaje opisy robót oraz ich ilości.
Po weryfikacji tych przedmiarów z dokumentacją w niektórych pozycjach występują różnice w ilościach.
Czy Zamawiający dopuszcza zmianę ilości w tych pozycjach wg własnych obliczeń ?
Odpowiedź 6
Zamawiający nie dopuszcza zmiany ilości w tych pozycjach wg własnych obliczeń ale zgodnie z zapisem specyfikacji istotnych warunków zamówienia w dziale XIII ust.2, w przypadku rozbieżności  w przedmiarów w stosunku do dokumentacji projektowej, należy zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie różnic w konkretnych pozycjach. Wtedy informacje te zostaną przekazane zgodnie z wymogiem ustawy Prawo zamówień publicznych wszystkim wykonawcom.

Pytanie 7
W przedmiarach robót Zamawiającego - załącznik nr 5 do 10 SIWZ nie zostały technologicznie ujęte wszystkie roboty potrzebne do wykonania i zrealizowania zadaniami - między innymi czas pracy rusztowań itp.
Czy Zamawiający dopuszcza wprowadzenie dodatkowych pozycji obmiarów ( kosztorysów ) - jeżeli tak to gdzie należy je dopisać ?
Jeżeli Zamawiający wyrazi zgodę na dopisanie dodatkowych pozycji to proponujemy o dopisanie ich jako ostatnie pozycje-poszczególnych kosztorysów z dopisaniem dodatkowego elementu o treści ; roboty dodatkowe nie ujęte w obmiarach Zamawiającego.
Odpowiedź 7
Czas pracy rusztowań należy doliczyć do robót podstawowych wg. analizy własnej.

Pytanie 8
W projekcie budowlanym CZĘŚĆ I — ARCHITEKTURA — OPIS
TECHNICZNY pkt. 5.1.2 podano wykończenie elewacji masą tynkarską - tynki kamyczkowe o gr. 3-5 nim, mineralne lub żywiczne - (wg kat. Terranowa).
W opisie technicznym pki 5.3.4 opisane jest w jakich kolorach należy wykonać wykończenie elewacji tj. wg rysunków nr 9-12 elewacji na których szczegółowo podano numery katalogowe barw Terrarowa.
W załączniku nr 5 do SIWZ - PRZEDMIAR ROBÓT BUDOWLANYCH poz. 260 opis - przyjęto, że wykończenie całej elewacji należy wykonać z masy
akrylowej w systemie TERANOWA w ilości 1375,20 m2 - co jest niezgodne z opisem technicznym projektu budowlanego - bez podania oddzielnych ilości
wykonania w tynku dekoracyjnym i tynku arylowym.
Wymienione 3 rodzaje mas tynkarskich: tynki kamyczkowe, mineralne i akrylowe - są to różne masy tynkarskie o innych parametrach technicznych i właściwościach a przede wszystkim różniące się nawet o kilka razy ceną - co w zależności od wybranej masy będzie miało duży wpływ na cenę wykonanych robót a jednocześnie cenę całej oferty:
W związku z powyższym prosimy Zamawiającego o konkretne określenie masy tynkarskiej jaką należy przyjąć do wyceny wraz z podaniem ich ilości.
Odpowiedź 8
Pozycję 260 przedmiaru robót ( załącznik nr 5 do SIWZ) należy zastąpić pozycjami :
260 a - wyprawa elewacyjna (cokół) tynku kamyczkowego żywicznego – 67,32 m2,
260 b - wyprawa elewacyjna z tynku mineralnego koloru 445C wg TERANOWA – 63,77 m2,
260 c - wyprawa elewacyjna z tynku mineralnego koloru 410A wg TERANOWA – 28,52 m2,
260 d - wyprawa elewacyjna z tynku mineralnego koloru 465D i 465E wg TERANOWA – 1216,09 m2

Niniejsze odpowiedzi są wiążące dla wszystkich uczestników niniejszego postępowania o zamówienie publiczne.

Burmistrz
/-/ Jolanta Damasiewicz

Wytworzył:
Udostępnił:
Aneta Makowska
(2007-03-08 11:09:19)
Ostatnio zmodyfikował:
Aneta Makowska
(2007-03-08 11:14:06)
 
 
ilość odwiedzin: 5192207

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X