UCHWAŁA NR V/63/99 RADY GMINY w HALINOWIE z dnia 25 marca 1999 rokuW sprawie przystąpienia do sporzą
RADA GMINY
w Halinowie
UCHWAŁA NR V/63/99
RADY GMINY w HALINOWIE
z dnia 25 marca 1999 roku
W sprawie przystąpienia do sporządzenia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Halinów oraz Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Halinów.
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 5, 6 i art. 42 Ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o Samorządzie Gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 z późniejszymi zmianami) w związku z art. 6 ust. l i 6 oraz art. 12 ust. l i 2 Ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. O Zagospodarowaniu Przestrzennym (Dz.U. Nr 89 poz. 415) Rada Gminy uchwala co następuje:
§ l
-
Przystąpić do sporządzenia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Halinów w celu określenia jej polityki przestrzennej
-
W Studium uwzględnić wymogi ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, dotyczących uwarunkowań, celów i kierunków zagospodarowania przestrzennego (art.6 ust.4 i 5) w zakresie i stopniu szczegółowości właściwym dla rzeczywistych problemów i potrzeb Gminy Halinów, oraz dokonać oceny stopnia aktualności dotychczas obowiązującego Miejscowego Planu.
Przystąpić do sporządzenia Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego dla obszarów Gminy, jako zmiany przyjętego Uchwalą Rady Gminy Nr V1/27/94 z dnia 10.11.1994 r. Miejscowego Planu Ogólnego Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Halinów, zwanego dalej Planem.
§ 3
Przedmiotem ustaleń Planów jest określenie zasad i metod kształtowania lądu przestrzennego dla wyznaczonych obszarów.
§ 4
Plany dla terenów przeznaczonych pod zabudowę powinny być sporządzone \\\\v skali 1:2000 dla miejscowości: Brzeziny, Cisie, Długa Kościelna, Halinów, Hipolitów, Józefin, Konik Nowy, Konik Stary, Okuniew, Wielgolas Brzeziński, Wielgolas Duchnowski i w skali 1:5000 dla pozostałych terenów oraz powinny zawierać ustalenia w przedmiocie:
1) przeznaczenia terenów oraz linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,
2) linii rozgraniczających ulice, place oraz drogi publiczne wraz z urządzeniami pomocniczymi,
3) terenów przeznaczonych dla realizacji celów publicznych oraz linii rozgraniczających te tereny,
4) granic i zasad zagospodarowania terenów lub obszarów podlegających ochronie,
5) zasad obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linii rozgraniczających tereny tej infrastruktury.
6) lokalnych warunków, zasad standardów kształtowania zabudowy oraz. zagospodarowania terenu, w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów, a także maksymalne lub minimalne wskaźniki intesywności zabudowy.
7) zasad i warunków podziału terenów na działki budowlane
8) szczególnych warunków zagospodarowania terenów, w tym zakaz zabudowy,
9) wynikających z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi, prawidłowego zagospodarowania zasadami przyrody ochrony areałów rolnych i leśnych,
10) terenów, na których przewiduje się stosowanie systemów inwidualnych lub grupowych oczyszczania ścieków bądź zbiorników bezodpływowych,
11) tymczasowego sposobu zagospodarowania, urządzenia oraz użytkowania terenu,
12) granic obszarów:
- zorganizowanej działalności inwestycyjnej,
- odnowy istniejącej zabudowy infrastruktury technicznej,
- przekształceń ośrodków zdegradowanych
§ 5
Zobowiązać Zarząd Gminy do:
1. Równoległego sporządzenia „Studium" i „Planu" i powierzenia wykonania tych opracowań temu samemu głównemu projektantowi, dokonując jego wyboru zgodnie z obowiązującymi przepisami
2. Przygotowanie programu i harmonogramu „studium" i „planu" po zawarciu umowy z wykonawcą planu
§ 6
Środki finansowe na realizację uchwały przeznaczyć ze środków zatwierdzonych na ten cel uchwalą budżetową na rok 1900 i 2000.
§ 7
Wykonanie uchwały powierzyć Zarządowi Gminy z obowiązkiem składania sprawozdań z postępów w jej realizacji.
§ 8
Uchwala wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
§ 9
Uchwała wymaga podania do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Halinów.