Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl
Halinów
Herb Halinów

Czwartek 28.12.2017

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

odpowiedzi

Nr sprawy: ZP.271.14.2011                                                             Halinów, dnia 29.06.2011 r.

 

                                                                       Wszyscy uczestnicy postępowania

 

Dotyczy: przetargu nieograniczonego na zadanie pod nazwą:„ Wzmocnienie własnego potencjału gospodarczego powiatu mińskiego i Gminy Halinów poprzez kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w miejscowości Długa Kościelna

 

 

            Wypełniając dyspozycję art. 38 ust.2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający udziela odpowiedzi na zadane pytanie do specyfikacji istotnych warunków zamówienia z dnia 22, 25 i 27 czerwca br.  

 

 

Pytanie 1

Czy stabilizację gruntu cementem na ul. Szczęśliwej do 3,5 MPa należy wykonać na

miejscu czy w wytwórni z dowozem gotowej mieszanki na miejsce wbudowania?

Odpowiedź 1

Zgodnie z zapisem zawartymi w Drogowej – Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w ST D.04.05.01 w pkt 4.4 podano „Transport mieszanki z wytwórni do miejsca wbudowania powinien odbywać się w sposób zapobiegający rozsegregowaniu mieszanki oraz utracie wilgotności. Do transportu mieszanki należy stosować samochody samowyładowcze. Wszystkie sposoby transportu powinny być zaakceptowane przez Inspektora Nadzoru „ Wobec czego stabilizację gruntu cementem należy wykonać w wytwórni z dowozem mieszanki w miejsce wbudowania.

 

Pytanie 2

Czy stabilizację gruntu cementem na ul. Wesołej do 1,5 MPa należy wykonać na

miejscu czy w wytwórni z dowozem gotowej mieszanki na miejsce wbudowania?

Odpowiedź 2

Odpowiedzi udzielono w odpowiedzi na pytanie 1

 

Pytanie 3

Czy Zamawiający posiada prawo własności do wszystkich gruntów/działek pod

planowaną  inwestycję?

Odpowiedź 3

Gmina Halinów jest władającym działkami, na których zaplanowano przebudowę dróg.

 

Pytanie 4

Czy Zamawiający dysponuje dokumentacją geotechniczną pod planowaną budową drogi? Prosimy o udostępnienie takiej dokumentacji.

Odpowiedź 4

Warunki środowiskowe i gruntowo-wodne zostały opisane w pkt 4,2 projektów.

 

Pytanie 5

Czy Zamawiający dysponuje Decyzją o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej? Prosimy o udostępnienie takiej decyzji.

Odpowiedź 5

Przebudowa obu dróg odbywa się w pasie drogowym. Zgodnie z prawem budowlanym zgłosiliśmy przebudowy dróg w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim, które nie wniosło sprzeciwu.

Pytanie 6

Czy materiał z wykopów może zostać wykorzystany do wykonania nasypów?

Odpowiedź 6

Materiał z wykopów można wykorzystać do wykonania nasypu jednak należy spełnić wymagania ST D.02.03.01 Wykonanie nasypów

 

Pytanie 7

W punkcie 1.1 Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót D.05.03.05.B.

dotyczącej przebudowy ul. Szczęśliwej znajduje się informacja o uziarnieniu warstwy ścieralnej 1/16 mm, jednak w pozostałych miejscach specyfikacji oraz dokumentacji technicznej jest mowa o uziarnieniu 0/16 mm. Prosimy o poprawienie omyłki i wskazanie prawidłowego uziarnienia.

Odpowiedź 7

W punkcie 1.1 Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót D.05.03.05.B nastąpiła oczywista omyłka pisarska, zapis powinien brzmieć: „Przedmiotem niniejszej ST są wymagania dotyczące wykonania i odbioru Robót związanych z wykonaniem warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o uziarnieniu 0/16 mm w ramach przebudowy drogi gminnej…”

 

Pytanie 8

W punkcie 1.1 Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót D.05.03.05.B.

dotyczącej przebudowy ul. Wesołej znajduje się informacja o uziarnieniu warstwy

ścieralnej 1/16 mm, jednak w pozostałych miejscach specyfikacji oraz dokumentacji

technicznej jest mowa o uziarnieniu 0/16 mm. Prosimy o poprawienie omyłki i

wskazanie prawidłowego uziarnienia.

Odpowiedź 8

Odpowiedzi udzielono w odpowiedzi na pytanie 7

 

Pytanie 9

Projekt przebudowy ul. Szczęśliwej zakłada wykonanie stabilizacji cementem do 3,5 Mpa o grubości 10 cm, natomiast przedmiar robót dotyczący przebudowy ul. Szczęśliwej poz. 18 - 10 cm z krotnością 0,67 co sugeruje wykonanie stabilizacji o mniejszej grubości. Jaka jest prawidłowa grubość stabilizacji do ułożenia dla poz. 18 przedmiaru przebudowy ul. Szczęśliwej, 10 cm czy 10cm x 0,67?

Odpowiedź 9

Prawidłowa grubość stabilizacji cementem to 10cm, krotność która widnieje w przedmiarze robót wiąże się  z przeliczeniem grubości podstawowej wynikającej z KNR 2-31 0111/03 gdzie standardowy zapis brzmi” Podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem o grubości po zagęszczeniu 15cm wykonywane mieszarkami doczepnymi” co po przeliczeniu krotności daje 10cm grubości.

 

Pytanie 10

Projekt przebudowy ul. Szczęśliwej - zjazdy zakłada wykonanie stabilizacji cementem do 3,5 Mpa o grubości 10 cm, natomiast przedmiar robót dotyczący przebudowy ul. Szczęśliwej poz. 25 - 10 cm z krotnością 0,67 co sugeruje wykonanie stabilizacji o mniejszej grubości. Jaka jest prawidłowa grubość stabilizacji do ułożenia dla poz. 25 przedmiaru przebudowy ul. Szczęśliwej, 10 cm czy 10cm x 0,67?

Odpowiedź 10

Prawidłowa grubość stabilizacji cementem to 10cm, krotność która widnieje w przedmiarze robót wiąże się  z przeliczeniem grubości podstawowej wynikającej z KNR 2-31 0111/03 gdzie standardowy zapis brzmi” Podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem o grubości po zagęszczeniu 15cm wykonywane mieszarkami doczepnymi” co po przeliczeniu krotności daje 10cm grubości.

 

Pytanie 11

Projekt przebudowy ul. Szczęśliwej - droga oraz zjazdy zakłada wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego (tłucznia kamiennego) - warstwa dolna o grubości 10 cm, natomiast przedmiar robót dotyczący przebudowy ul. Szczęśliwej poz. 19 oraz poz. 26 -10 cm z krotnością 0,67 co sugeruje wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego o mniejszej grubości. Jaka jest prawidłowa grubość kruszywa łamanego do ułożenia dla poz. 19 oraz poz. 26 przedmiaru przebudowy ul. Szczęśliwej 10 cm czy 10cm x 0,67?

Odpowiedź 11

Prawidłowa grubość podbudowy z kruszywa łamanego (tłucznia kamiennego) – warstwa dolna to 10cm, krotność która widnieje w przedmiarze robót wiąże się  z przeliczeniem grubości podstawowej wynikającej z KNR 2-31 0114/05 gdzie standardowy zapis brzmi” Warstwa dolna podbudowy z kruszywa łamanego o grubości po zagęszczeniu 15cm” co po przeliczeniu krotności daje 10cm grubości

 

Pytanie 12

Projekt przebudowy ul. Szczęśliwej -droga oraz zjazdy zakłada wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego (tłucznia kamiennego) - warstwa górna o grubości 10 cm,  natomiast przedmiar robót dotyczący przebudowy ul. Szczęśliwej poz. 20 oraz poz. 27 - 10 cm z krotnością 1,25 co sugeruje wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego o większej grubości. Jaka jest prawidłowa grubość kruszywa łamanego do ułożenia dla poz. 20 oraz poz. 27 przedmiaru przebudowy ul. Szczęśliwej, 10 cm czy 10cm x 1,25?

Odpowiedź 12

Prawidłowa grubość podbudowy z kruszywa łamanego (tłucznia kamiennego) – warstwa górna  to 10cm, krotność która widnieje w przedmiarze robót wiąże się  z przeliczeniem grubości podstawowej wynikającej z KNR 2-31 0114/07 gdzie standardowy zapis brzmi” Warstwa górna podbudowy z kruszywa łamanego o grubości po zagęszczeniu 8cm” co po przeliczeniu krotności daje 10cm grubości

 

Pytanie 13

Przebudowa ul. Szczęśliwej ST 0.04.05.01 „ulepszone podłoże z gruntu stabilizowanego cementem" mówi o wykonaniu stabilizacji o wytrzymałości Rm= 3,5 Mpa. Jaka jest minimalna i maksymalna zawartość cementu w mieszance stabilizacji o wytrzymałości Rm= 3,5 Mpa? Prosimy o jednoznaczną odpowiedź?

Odpowiedź 13

Zgodnie z zapisem zawartymi w Drogowej – Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w ST D.04.05.01 w pkt 5.3 podano „…oraz opracowania recepty i przedstawienia do akceptacji Inspektora Nadzoru   w terminie 30 dni przed rozpoczęciem robót. Recepta powinna zawierać ilości poszczególnych składników, wytrzymałość na  ściskanie R28, wskaźnik mrozoodporności, max. gęstość objętościową mieszanki cementowo-gruntowej  oznaczonej I lub II metoda wg PN-B-04481, wilgotność optymalną oznaczoną jw „ Wobec czego Wykonawca ilość cementu określa indywidualnie w recepcie którą następnie akceptuje Inspektor Nadzoru.

 

Pytanie 14

Przebudowa ul. Wesołej ST 0.04.05.01 „ulepszone podłoże z gruntu stabilizowanego cementem" mówi o wykonaniu stabilizacji o wytrzymałości RM = 1,5 Mpa. Jaka jest minimalna i maksymalna zawartość cementu w mieszance stabilizacji o wytrzymałości Rm= 1,5 Mpa? Prosimy o jednoznaczną odpowiedź?

Odpowiedź 14

Odpowiedzi udzielono w odpowiedzi na pytanie 13

 

Pytanie 15

Jaka jest kategoria ruchu przebudowy ul. Wesołej w m. Długa Kościelna?

Odpowiedź 15

KR3

 

Pytanie 16

Jaka jest kategoria ruchu przebudowy ul. Szczęśliwej w m. Długa Kościelna?

Odpowiedź 16

KR3

 

Pytanie 17

W przedmiarze robót dotyczącym przebudowy drogi gminnej ul. Szczęśliwej w poz. 37 istnieje zapis "każdy dalszy 1 cm" wskazujący, iż pozycja ta jest kontynuacją poprzedniej pozycji. Prosimy o dodanie do przedmiaru brakującej pozycji wraz z obmiarem i jednostką.

Odpowiedź 17

Prawidłowa grubość poboczy z tłucznia kamiennego wynosi 10 cm. Pozycja 37 przedmiaru składa się z 2 katalogów: KNR 2-31 0204-05 „Nawierzchnie z tłucznia kamiennego warstwa górna z tłucznia o grubości po zgęszczeniu 7cm”  i KNR 2-31 0204-06 „Nawierzchnie z tłucznia kamiennego warstwa górna z tłucznia o grubości po zgęszczeniu 7cm - za każdy dalszy 1cm” gdzie podano krotność=3  co w sumie po przeliczeniu  daje 10cm grubości.

 

Pytanie 18

  Przedmiar robót przebudowy drogi gminnej ul. Szczęśliwej: obmiar pozycji 37 Jest równy 100 m2. Z projektu wynika, iż powierzchnia poboczy z kruszywa łamanego (tłucznia) po obydwu stronach jezdni powinna wynosić około 690,52 m2, przy długości ulicy równej 460,35 mb. Prosimy o poprawienie omyłki w przedmiarze robót.

Odpowiedź 18

Pobocza zaprojektowane zostały jako gruntowe tylko po stronie odwodnienia liniowego należy wykonać wzmocnienie z kruszywa łamanego (tłucznia) na szerokości 20cm od odwodnienia liniowego co  w konsekwencji daje obmiar 100m2

 

Pytanie 19

Przedmiar robót przebudowy drogi gminnej ul. Szczęśliwej: obmiar pozycji 19, 20,21,22,23 Jest równy 2190 m2. Z projektu wynika, iż powierzchnia jezdni powinna wynosić około 2301,75 m2, przy długości ulicy równej 460,35 mb. oraz szerokości równej 5,0 m. Prosimy o poprawienie omyłki w przedmiarze robót.

Odpowiedź 19

W szerokość jezdni wliczono szerokość odwodnienia liniowego wobec czego pozycje 19,20,21,22 i 23 są prawidłowo policzone

 

Pytanie 20

Przedmiar robót przebudowy drogi gminnej ul. Wesołej: obmiar pozycji 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 jest równy 3532 m2. Z projektu wynika, iż powierzchnia jezdni powinna wynosić około 3582 m2, przy długości ulicy równej 597,00 mb. oraz szerokości równej 6,0 m. Prosimy o poprawienie omyłki w przedmiarze robót.

Odpowiedź 20

W szerokość jezdni wliczono szerokość krawężników wobec czego pozycje 27, 28, 29,30,31,32, 33 i 34 są prawidłowo policzone.

 

Pytanie 21

Zarówno specyfikacja techniczna nr D.01.02.04. "Rozbiórka elementów dróg i ulic" jak i Projekt Budowlano Wykonawczy Przebudowy ul. Wesołej w M-ci Długa Kościelna nie precyzują jakie ogrodzenia są przeznaczone do rozbiórki w ramach pozycji nr 14 przedmiaru robót "Przebudowa ulicy Wesołej(...)". Prosimy o wyjaśnienie czy ogrodzenia przeznaczone są jedynie do rozbiórki, czy do przestawienia, tak jak to przedstawia Plan Sytuacyjny (str. 26 Projektu Budowlano Wykonawczego)? Jaka jest długość ogrodzenia z podmurówką i ile jest cokołów betonowych? Jaki jest dokładny zakres prac związanych z przestawieniem ogrodzeń a jaki z ich rozebraniem?

Odpowiedź 21

Ogrodzenia przeznaczone są tylko do rozbiórki zgodnie z pozycją 14 przedmiaru

 

Pytanie 22

                Specyfikacja techniczna przebudowy ul. Wesołej nr D.08.02.02. "Chodniki z brukowej kostki betonowej": punkty 1.3. i 5.2.1. oraz Projekt Budowlany Wykonawczy traktują o kostce betonowej grubości 8 cm, zaś punkt 2.2. specyfikacji technicznej - o kostce grubości 6 cm. Prosimy o jednoznaczne wskazanie grubości i koloru kostki betonowej jaka ma zostać wykorzystana do budowy chodnika przy ul. Wesołej.

Odpowiedź 22

                 Kostka brukowa betonowa grubości 8 kolor szary z paskiem kolorowym

 

Pytanie 23

Specyfikacja techniczna przebudowy ul. Wesołej nr D.08.02.02. "Chodniki z brukowej kostki betonowej": w punkcie 2.4. jest jednocześnie mowa o piasku oraz kruszywie naturalnym 0-8 na podsypkę pod chodniki, natomiast pozycja 36 przedmiaru robót "Przebudowa ulicy Wesołej(...)" dotyczy podsypki cementowo-­piaskowej 1/4. Prosimy o jednoznaczne podanie z jakiego materiału ma zostać wykonana podsypka pod chodniki z kostki betonowej przy ul. Wesołej.

Odpowiedź 23

Podsypka pod chodnik z kostki betonowej przy ul. Wesołej ma być wykonana jako podsypka cementowo piaskowa.

 

 

 

Pytanie 24

     Specyfikacja techniczna przebudowy ul. Wesołej nr D.08.03.01. "Obrzeza betonowe": punkcie 1.3. jest mowa o podsypce piaskowej pod obrzeża betonowe, natomiast pozycja 24 przedmiaru robót "Przebudowa ulicy Wesołej(...)" dotyczy podsypki cementowo-piaskowej 1/4. Prosimy o jednoznaczne podanie z jakiego materiału ma zostać wykonana podsypka pod obrzeża betonowe przy ul. Wesołej.

 

Odpowiedź 24

 Podsypka pod obrzeże betonowe przy ul. Wesołej ma być wykonana jako podsypka cementowo piaskowa.

 

Burmistrz Halinowa

/-/ Adam Ciszkowski

Wytworzył:
Agata Zalewska - Główny specjalista ds. zamówień publicznych
Udostępnił:
Danuta Iliaszuk
(2011-06-29 17:30:27)
Ostatnio zmodyfikował:
Danuta Iliaszuk
(2011-06-29 17:31:55)
 
 
ilość odwiedzin: 5191676

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X